Geoblog.pl    zakopianczyk1    Podróże    Budapeszt-Laxenburg-Baden bei Wien-Wiedeń    Budapeszt (opis)

Budapeszt (opis)

Węgry
Węgry, Budapest

Przyjazd na miejsce w nocy. Hotel-Pensjonat w Budakeszi na zielonej prowincji Budapesztu.
Od rana zwiedzanie (w deszczu,mniej lub bardziej intensywnym). Zaczęliśmy od wzgórza zamkowego,które okazało się najbardziej urokliwym i ''ładnym'' miejscem. ''Baszty rybackie'' (z płatnym wejściem),Kościół Św.Macieja z piękną mozaiką dachową,Hilton Hotel i okolica,sympatyczna!... Następnie Ulica Andrassy z zabytkowymi willami wzdłuż drogi,która ma początek w okolicach Mostu Łańcuchowego a kończy się przy Placu. Następnie krótki spacer po okolicy ''Nowego Zamku''... Na koniec krótki spacer po wyspie Św.Małgorzaty,gdzie panuje ''ŚWIĘTY'' spokój i cisza wśród zieleni,zresztą jest to miejsce,gdzie mieszkańcy Budapesztu odpoczywają.
Jutro Baden i Laxenburg w Austrii pod Wiedniem.

tasiemiecc
tasiemiecc - 2011-05-02 11:13
Budapeszt to bardzo ładne miasto. Warto zwrócić uwagę, że kościół w którym Państwo byli to kościół Maciej, nie św. Macieja. Gdyż nazwa wywodzi się od króla Macieja Korwina, nie od św. Macieja. :):)

vicealigator
vicealigator - 2011-05-02 14:11
Zgadza sie. To jest tzw. kosciol Macieja Korwina, a pod wezwaniem Najswietszej Marii Panny

mirka66 - 2011-05-02 14:21
Budapeszt to piekne miasto.Bylam tam pare razy i jeszcze wroce.

zakopianczyk1
zakopianczyk1 - 2011-05-03 15:19
Dziękujemy za sprostowanie....

BPE
BPE - 2011-05-05 11:14
odbiór danego miejsca jest związany z tym z kim się gdzieś było i w jakich okolicznościach - ja z Budapesztu mam bardzo niemiłe wspomnienia......musze chyba pojechac jeszcze raz, zeby sie to zmieniło;-))

zakopianczyk1

Agatka i Romek
Zasoby: 645 wpisów645 147 komentarzy147 1895 zdjęć1895 0 plików multimedialnych0

27.04.2024 - 27.04.2024

12.04.2024 - 12.04.2024